Zobacz pogodę

Zobacz pogodę

Centrum Informacji Turystycznej

Powrót

Uprzejmie informujemy, że Przewodniczący Rady Gminy Chmielno Pan Stanisław Klimowicz pełni regularny (cotygodniowy) dyżur
w środę, w godzinach od 10:00 do 12:00, w Lokalnej Grupie Rybackiej KASZUBY w Chmielnie przy ul. Bukowskiego 2a.

 

 

W niedzielę, 17 marca miało miejsce ważne wydarzenie dla Chmielnian. Dwa tygodnie po święceniach, pochodzący z Chmielna księdz biskup pomocniczy Diecezji Pelplińskiej dr Arkadiusz Okroj, w rodzinnej miejsowości odprawił Msze Św. i spotkał się w Domu Kultury z lokalną społecznością. Na to uroczyste spotkanie przybyli licznie parafianie, przedstawiciele samorządu gminy, dawni nauczyciele, koledzy z czasów edukacji w chmieleńskiej szkole, przyjaciele i znajomi, by osobiście wyrazić radość z nominacji pochodzącego z Chmielna księdza Arkadiusza. Pięknymi słowami wyraził tę radość i dumę społeczności naszej miejscowości Michał Melibruda Wójt Gminy Chmielno "(...) Nasz biskup bo z naszej ziemi, z naszej gminy i z naszej wsi. Nasz biskup, bo słyszał od dziecka mowę kaszubską i teraz w kaszubskim, biskupim sercu, zanosi ją na wyżyny apostolskie. Nasz, bo jest i zawsze będzie w chmieleńskich sercach, co obiecujemy w modlitwie."

Badanie ankietowe w sprawie zmiany organizacji ruchu na ulicy Świętopełka w Chmielnie

Wójt Gminy Chmielno zaprasza na Zebranie Wiejskie, dotyczące m.in. zmiany organizacji ruchu na ulicy Świętopełka w Chmielnie. 

W związku z wnioskami mieszkańców jak i koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, należy wypracować optymalne rozwiązanie korzystne dla wszystkich zainteresowanych stron.

Celem badania jest zebranie opinii i uwag mieszkańców w przedmiotowej sprawie.

Jak można wziąć udział w badaniu ankietowym: 

  • 20.03.2019 (środa), godz. 18.00 - Zebranie Wiejskie w Chmielnie,

Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chmielnie, ul. Gryfa Pomorskiego 20

 

Zapraszamy do udziału!

 

Agata Felskowska z UKS REMUS Miechucino awansowała do Mistrzostw Polski młodziczek w tenisie stołowym wygrywając eliminacje wojewódzkie

W niedzielę10 marca rozegrano wojewódzkie eliminacje do IMP Młodzików. Awans wśród młodziczek wywalczyły Agata Felskowska /UKS REMUS Miechucino/

Bardzo dobrze wypadli zawodnicy UKS Remus Miechucino podczas wojewódzkich eliminacji do Mistrzostw Polski młodzików. Agata Felskowska wgrała swoje pojedynki 3:0 z tenisistkami MRKS Gdańsk i MTS Kwidzyn zajmując pierwsze miejsce. Jagoda uplasowała się na miejscu ósmym a Wiktoria Drywa na miejscu dziesiątym. Wśród chłopców 19 miejsce zajął Wiktor Krzebietke, należy dodać, że cała czwórka to uczniowie z rocznika  2007 i na drugi rok będą również rywalizować w tej kategorii wiekowej.

 

Finał Mistrzostw Polski młodziczek odbędzie się w dniach 12-14 kwietnia w Brzegu Dolnym. koło Wrocławia.

 

 

Gminne Eliminacje XXXVI Wojewódzkiego Konkursu Prozy i Poezji Polskiej w Chmielnie za nami. Komisja w składzie Wanda Lew-Kiedrowska, Piotr Chistowski oraz Brygida Michalewicz wyłonili laureatów konkursu.
- w kategorii dzieci młodszych klasy I-III szkół podstawowych:
I miejsce - Agata Hinca
II miejsce - Jakub Gosz
III miejsce - Lilia Stefanin
wyróżnienia: Wiktoria Leman, Julia Hinca, Mikołaj Góra oraz Hubert Krzebietke
- w kategorii dzieci starszych klasy IV-VI szkół podstawowych:
I miejsce - Kaja Buszman
II miejsce - Sandra Hinca
III miejsce - Marta Melibruda i Wiktoria Żołądź
wyróżnienia - Maksymilian Klasa
- w kategorii młodzieży klasy VII-VIII szkoła podstawowa oraz gimnazjum:
I miejsce - Kalina Makurat
II miejsce - Kacper Krzebietke
III miejsce - Dominika Gierszewska
Gminę Chmielno na szczeblu powiatowym reprezentować będą:
- w kategorii klas I-III szkół podstawowych:
Agata Hinca oraz Jakub Gosz
- w kategorii klas IV-VI szkół podstawowych:
Kaja Buszman oraz Sandra Hinca
- w kategorii klas VII-VIII Sp i III gimnazjum:
Kalina Makurat oraz Kacper Krzebietke
Eliminacje powiatowe odbędą się 21 marca 2019 r. o godz. 10.30 w Kartuskim Centrum Kultury w Kartuzach.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy a laureatom życzymy powodzenia w następnych etapach konkursu.

W dniu 7 marca 2019r Gmina Chmielno przekazała do Środowiskowego Domu Samopomocy w Chmielnie nowo  zakupiony  autobus. Jest to autobus 20-osobowy dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym dwóch osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.   Autobus jest wyposażony w windę. 

Realizacja projektu jest dofinasowana w  60% ze środków  Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych, co stanowi kwotę 165.312 zł. Gmina pokryła wkład własny w wys. 40% kosztów tj.110.208 zł.

Zakup pojazdu wyposażonego w windę  zapewni poprawę transportu osób niepełnosprawnych do ŚDS. Poszerzy też możliwości korzystania z oferty usług kulturalnych,  rekreacyjnych oraz realizacji potrzeb  podopiecznych placówki.

Wójt Gminy Chmielno informuje, że w związku z upływającymi w marcu br. kadencjami, na jakie powołani zostali sołtysi oraz członkowie Rady Sołeckiej sołectwa: Borzestowo, Chmielno, Garcz, Miechucino, Kożyczkowo i Przewóz wyznaczono terminy zebrań wiejskich, na których przeprowadzone zostaną wybory.

Harmonogram spotkań w załączeniu.

Partnerzy Gminy Chmielno

01.png02.png03.png04.png05.png06.png07.png09.png10.png11.png
http://chmielno.pl
Realizacja: StudioArt.biz

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

I understand