Zobacz pogodę

Zobacz pogodę

Centrum Informacji Turystycznej

Powrót

Fundacja Nauka dla Środowiska jako Operator na region północno – zachodni serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Regionalnym Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse oraz aplikowania o dotację.

 

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Regionalny Konkurs Grantowy (RKG), w którym można otrzymać dotację ( w kwocie 8 500 PLN) na projekty w miejscowościach do 20 000 mieszkańców.

 

Czym jest RKG? To konkurs dla lokalnych organizacji pozarządowych, gminnych domów kultury i bibliotek oraz nieformalnych grup dorosłych (które chcą założyć organizację pozarządową), z małych miejscowości do 20 000 mieszkańców.

 

Cel konkursu? Celem Regionalnego Konkursu Grantowego jest wsparcie projektów, które rozwijają u młodych ludzi umiejętności wykorzystania tego, co może im sprzyjać w nich samych i otaczającym środowisku, oraz umiejętności zjednywania sobie innych podczas pracy w grupie i realizacji wspólnych celów.

 

Granty w jakiej kwocie są przyznawane wnioskującym? Maksymalna kwota dotacji to 8 500 zł na projekty trwające minimum 6 miesięcy, realizowane ze stałą grupą młodych w wieku 13-19 lat.

 

Zakończenie naboru wniosków - 7.10.2019 r. godzina 12 w południe. Wyniki  konkursu zostaną ogłoszone 18 listopada 2019 r. na stronie internetowej: www.rownacszanse.pl.

 

Dnia 29.09.2019 r. zapraszamy na XXV Biegi Damroki z Cyklu Kaszuby Biegają.

Tutaj znajdziecie link do zapisów dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży (http://biegchmielno.cyklkb.pl)

Poniżej przedstawiamy plakat, trase biegu oraz tegoroczny oficjalny medal.

W załączniku regulamin wydarzenia.
 

 

Gospodarzem tegorocznych powiatowych zawodów sportowo-pożarniczych było Chmielno. Druhowie z dwudziestu dwóch jednostek OSP stanęło do rywalizacji o miano najlepszych w powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych. Podczas zawodów odbyły się II Powiatowe Zawody w Ratownictwie Medycznym. Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn z Goręczyna, Żukowa, Dzierżążna, Mściszewic, Chmielna i Zgorzałe. Zespoły zmierzyły się m.in. z testem pisemnym, musiały przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową oraz zaprezentować się w ćwiczeniu praktycznym ze scenką z inscenizacji wypadku samochodowego. W trakcie nagrodzono również laureatów ogólnopolskiego konkursu wiedzy pożarniczej. Komendant Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej wyróżnił zawodników, którzy otrzymali wysokie miejsca w powiatowych zmaganiach oraz tych, którzy reprezentowali powiat na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

Wyniki klasyfikacji generalnej:

1. miejsce - OSP Czeczewo
2. miejsce - OSP Mściszewice
3. miejsce - OSP Sulmin
4. miejsce - OSP Skrzeszewo
5. miejsce - OSP Banino
6. miejsce - OSP Tokary
7. miejsce - OSP Gowidlino
8. miejsce - OSP Zgorzałe
9. miejsce - OSP Sierakowice
10. miejsce - OSP Goręczyno
11. miejsce - OSP Chmielno
12. miejsce - OSP Ostrzyce
12. miejsce - OSP Kistowo
13. miejsce - OSP Borzestowo
14. miejsce - OSP Mirachowo
15. miejsce - OSP Mojusz
16. miejsce - OSP Sulęczyno
17. miejsce - OSP Reskowo
18. miejsce - OSP Brodnica Górna
19. miejsce - OSP Kamienica Szlachecka
20. miejsce - OSP Gołubie
21. miejsce - OSP Przodkowo


Wyniki I Powiatowych Zawodów w Ratownictwie Medycznym:

1. miejsce - OSP Goręczyno
2. miejsce - OSP Żukowo
3. miejsce - OSP Dzierżążno
4. miejsce - OSP Mściszewice
5. miejsce - OSP Chmielno
6. miejsce - OSP Zgorzałe


Laureaci konkursu wiedzy pożarniczej

Ania Klinkosz z Goręczyna
Dominik Cybula z Klukowej Huty
Barbara Choszcz z Mirachowa
Paulina Kamińska z Goręczyna
Maciej Polejowski z Sierakowic
Przemysław Polejowski z Mirachowa
Eryk Marszałkowski z Mirachowa
Maksymilian Penkowski z Kamienicy Szlacheckiej
Paweł Zaborowski z Szymbarku

Tym razem w Chmielnie odbyło się święto organizacji pozarządowych z terenu powiatu kartuskiego. Festiwal Ludzie dla Ludzi to wydarzenie, które daje możliwość poznania tych, którzy działają na rzecz innych. Na stoiskach przygotowanych przez NGO można było m.in. poznać zasady bezpieczeństwa, skorzystać z bezpłatnych badań oraz warsztatów rękodzieła. Podczas festiwalu odbyła się pomorska wystawa alpak i lam, konkurs na najlepsze pierogi z degustacją i koncerty Zespołów Łyko oraz JARY Oddział Zamknięty. Na stoiskach ponad 35 organizacji pozarządowych czekały bezpłatne badania profilaktyczne, porady prawne i ekologiczne. W Krainie Rękodzieła przez cały czas trwania festiwalu można było wziąć udział w warsztatach hande-made. Z kolei na małej scenie można było posłuchać laureatów Powiatowego Konkursu Wokalnego oraz obejrzeć występy zespołów folklorystycznych, czy kół gospodyń wiejskich. Podczas festiwalu wręczono się już po raz VI nagrody „Perły dla życia”, które są skierowane do rodzin wielodzietnych i do rodzin zastępczych z powiatu kartuskiego. W roku bieżącym do konkursu zgłoszono łącznie 17 rodzin z wszystkich gmin powiatu kartuskiego.

Laureaci konkursu "Perła dla życia" 2019:
Hanna i Zbigniew Brylowscy z Kartuz
Katarzyna i Grzegorz Machalewscy z Banina
Teresa i Henryk Miotkowie z Mojuszewskiej Huty
Wiesława i Tomasz Jereczkowie z Podjaz
Angelika i Krzysztof Bladowscy z Kobysewa
Wiesława i Adam Gołąbkowie z Kożyczkowa
Joanna i Wojciech Gostkowscy z Dubowa
Lidia i Szymon Marszewscy z Hopowa

Wyróżnione rodziny zastępcze:
Magdalena i Mirosław Sikora z Chmielna
Izabella i Marcin Ciroccy z Grzybna

W sobotę na stadionie gminnym w Chmielnie odbyła się impreza Kół Gospodyń Wiejskich z Pomorza. Z inicjatywy Pomorskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe, odbyła się I Pomorska Spartakiada Rekreacyjno-Kulturalna Kół Gospodyń Wiejskich o Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Uczestniczki miały przed sobą łącznie dziesięć konkurencji: od stosunkowo zwyczajnych, jak przygotowanie tablicy promującej dane KGW czy wykonanie autorskiej piosenki o stowarzyszeniu, poprzez drużynowe przeciąganie liny, narty na trawie czy slalom na taczkach, aż po dojenie sztucznej krowy na czas, ubijanie piany na czas oraz rzucanie ziemniakami do patelni. W klasyfikacji generalnej najlepsze okazało się KGW Kobylnica w powiecie słupskim. Drugie miejsce zdobyło KGW „Rzeczpospolita Babska” z Wiślinki w powiecie gdańskim a trzecie KGW Osowo z gminy Karsin w powiecie kościerskim. Wszystkie koła otrzymały pamiątkowe puchary wykonane w słynnym zakładzie ceramiki rodziny Neclów w Chmielnie. Ponadto każde koło otrzymało upominek w postaci sprzętu AGD i gospodarstwa domowego oraz kwiaty i upominki regionalne z Chmielna. 

Partnerzy Gminy Chmielno

01.png02.png03.png04.png05.png06.png07.png09.png10.png11.png
http://chmielno.pl
Realizacja: StudioArt.biz

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

I understand