Zobacz pogodę

Zobacz pogodę

Centrum Informacji Turystycznej

Powrót

Marszałek województwa pomorskiego popisał umowy z włodarzami gmin: Chmielno, Kartuzy, Sierakowice, Somonino, Stężyca, Sulęczyno, Żukowo, Karsin, Kościerzyna, Nowa Karczma oraz Stara Kiszewa. Dzięki wsparciu strażacy zakupią nowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy, w tym m.in. hełmy, specjalistyczne ubrania, piły elektryczne i agregaty.

– Od 2009 roku konsekwentnie wspieramy pomorskie ochotnicze straże pożarne – mówi Mieczysław Struk. – Jednostki OSP z powiatów kościerskiego i kartuskiego należą do bardzo sprawnych i dyspozycyjnych. Często uczestniczą w lokalnych interwencjach na wypadek zagrożenia życia społeczeństwa, ale biorą też udział w działaniach o charakterze ponadlokalnym. Zazwyczaj to OSP są pierwsze na miejscu zdarzenia – podkreśla Struk.

Podpisane porozumienie jest związane z podjętą przez Sejmik Województwa Pomorskiego uchwałą przekazującą 500 tys. zł. ochotniczym strażom pożarnym z całego województwa. Łącznie wsparcie otrzymają 173 jednostki z 78 gmin. Uchwała została podjęta 27 maja 2019 r. Kolejna umowa zostanie zawarta 21 sierpnia 2019 r. w Żelistrzewie.

https://pomorskie.eu/-/samorzadowe-wsparcie-dla-ochotniczych-strazy-pozarnych-srodki-trafia-do-kolejnych-11-gmin?fbclid=IwAR1hycmEOZwtcPb4haQd2XDCCWRIsBJqbkBExwRkEOXTxJZMN106h5OchJE

Partnerzy Gminy Chmielno

01.png02.png03.png04.png05.png06.png07.png09.png10.png11.png
http://chmielno.pl
Realizacja: StudioArt.biz

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

I understand